آنچه باید بدانید …

سایت‌های تجارت آنلاین

Etradeasia یکی از بزرگترین سایت‌های تجاری جهان با بیش از ۷۰۰۰۰۰ عضو و یک میلیون محصول است. این سایت، مکانی عالی برای خریداران و تولیدکنندگان است. قطعا شما می‌توانید تولیدکنندگان مناسبی را در این سایت پیدا کنید. این گزینه نسبت به برخی از بازارهای عمده آنلاین کمتر شناخته شده است.
جهت مشاهده سایت Etradeasia، وارد شوید.

شورای توسعه تجارت هنگ کنگ

شورای توسعه تجارت هنگ کنگ (HKTDC) بازوی بازاریابی بین المللی برای تولیدکنندگان مستقر در هنگ کنگ، معامله گران و ارائه دهندگان خدمات است. این سایت برای طیف وسیعی از محصولات، از قطعات و لوازم جانبی خودرو گرفته تا وسایل الکترونیکی، جواهرات، منسوجات و اسباب بازی‌ها است. تماس با تامین کنندگان بسیار ساده است. حتی یک جعبه پیام پاپ آپ نیز وجود دارد که به طور مستقیم از طریق ایمیل به تامین کننده ارسال می‌شود. قبل از اینکه در مورد تولید احتمالی محصول خود با آن‌ها تماس بگیرید.

جهت مشاهده شورای توسعه تجارت هنگ کنگ، وارد شوید.

بهترین سایت (بازار) های B۲B در چین

سایت علی بابا

سایت علی بابا با تخمین ۲۷۹ میلیون خریدار فعال و ۸. ۵ میلیون فروشنده فعال، بزرگترین فهرست تامین کننده جهان است. تا حد زیادی به عنوان سرویس B۲B تنظیم شده است. بیشتر تولیدکنندگان Alibaba دارای MOQ (حداقل مقدار سفارش) هستند و این بدان معناست که شما باید به صورت عمده خرید کنید و این به معنی خرید کالا با قیمت خوب است.

شما می‌توانید تامین کنندگان و تولیدکنندگان را به سادگی با جستجوی محصول خود و عبارات «برچسب خصوصی» یا «سازنده» در نوار جستجو پیدا کنید. با این حال، اگر شما یک خریدار تأیید شده باشید، می‌توانید به فهرست دقیق‌تری در سایت Alibaba دسترسی پیدا کنید. این سایت به شما این امکان را می‌دهد تا تأمین کنندگان باتجربه را جستجو کنید، سوابق تجاری آن‌ها را مشاهده کنید، برخی از مشتریان اصلی آن‌ها را مشاهده کنید و سایر اطلاعات پیش زمینه را به دست آورید.
جهت مشاهده سایت علی بابا، وارد شوید.

سایت علی اکسپرس

سایت AliExpress، متعلق به Alibaba است، اما برای ارائه خدمات به بازار دیگری ساخته شده است. در AliExpress تعداد زیادی تولیدکننده پیدا نخواهید کرد، اما نکته مثبت این است که می‌توانید سفارشات کمتری نیز ثبت کنید. اگر با سرمایه محدود می‌خواهید شروع کنید این سایت گزینه خوبی است.

منابع جهانی

Global Sources یک شرکت رسانه‌‌ای پیشرو در B۲B و تسهیل کننده اصلی تجارت با چین است. دفتر مرکزی آن در هنگ کنگ است. بیش از ۱ میلیون خریدار بین المللی، شامل ۹۵ مورد از ۱۰۰ خرده فروش برتر جهان، از Global Sources برای به دست آوردن اطلاعات محصول و شرکت استفاده می‌کنند. این سرویس‌ها همچنین راه حل‌های بازاریابی یکپارچه‌‌ای را برای ایجاد تصویر شرکت‌ها، بازده فروش و برنده شدن سفارشات خریداران در بیش از ۲۴۰ کشور به تامین کنندگان ارائه می‌دهند.
جهت مشاهده سایت Global Sources وارد شوید.

made-in-china.com

Made-in-China. com توسط Focus Technology Co توسعه یافته است و توسط آن اداره می‌شود. Focus Technology پیشگام و پیشرو در زمینه تجارت الکترونیکی در چین است و در سال ۱۹۹۶ تاسیس شد. این اطلاعات کاملترین، دقیق‌ترین و به روزترین اطلاعات را در مورد محصولات چینی و تأمین کنندگان چینی موجود در هر نقطه از وب فراهم می‌کند.
جهت مشاهده سایت made-in-china.com وارد شوید.

Trade Key

Tradekey یک شرکت جهانی است که در سال ۲۰۰۶ تاسیس شده و در بسیاری از کشورها حضور دارد. این یکی از بزرگترین بازارهای الکترونیکی بین المللی در سراسر جهان برای کشورهای صادرکننده و واردکننده محسوب می‌شود. این شرکت، بازرگانان را به راحتی با فروشندگان کل، خریداران، واردکنندگان و صادر کنندگان، تولید کنندگان و توزیع کنندگان در بیش از ۲۴۰ کشور جهان متصل می‌کند. ماهانه میلیون‌ها نفر از TradeKey بازدید می‌کنند.
جهت مشاهده سایت Tradekey وارد شوید.

china.cn

China.cn برای صنعت تولید چین و تجارت خارجی ایجاد شده است. China. cn در سال ۲۰۰۶ تاسیس شد و انقلابی بزرگ در صنعت چین ایجاد کرده است و به بیش از ۶۴ کشور کمک می‌کند.
جهت مشاهده سایت China.cn وارد شوید.

DIY Trade

DIY Trade، یکی از شناخته شده‌ترین (B۲B) پلت فرم تجارت آنلاین در جهان با بیش از ۵ میلیون محصول می‌باشد. در سال ۱۹۹۹ با نام eBigChina. com راه اندازی شد و در مه ۲۰۰۶ به DIYTrade. com تغییر نام داد.
جهت مشاهده سایت DIY Trade وارد شوید.

Hi Supplier

HiSupplier یکی از منحصر به فردترین سیستم عامل اشتراک تامین کنندگان در جهان است که تامین کنندگان واجد شرایط را به یک سایت مشترک برای به اشتراک گذاری منابع گرد هم آورده است. این سایت شامل ۲۶ صنعت خاص با بیش از ۱۰۰۰ زیر مجموعه است. این سایت همچنین انواع مختلفی از ابزارهای سفارشی را در اختیار شما قرار می‌دهد که به جستجوی تهیه کننده مناسب کمک می‌کنند.
جهت مشاهده سایت Hi Supplier وارد شوید.

China Asean Trade

این وبسایت یک بستر تجارت بین المللی است که فرصتی را برای محافل صنعتی و تجاری برای خرید، فروش، عمده فروشی و پرداخت فراهم می‌کند. ChinaAseanTrade در ۱۰ سال اخیر تأسیس شده است. در ۱۰ کشور جهان کاربر دارند و بیش از ۶۸۰ میلیون نفر تجارت می‌کنند.
جهت مشاهده سایت China Asean Trade وارد شوید.

چند مرحله اصلی را برای واردات از این کشور به ایران باید بگذرانید.
این مراحل عبارت است از:

انتخاب محصول

انتخاب محصول

با توجه به شرایط کشور چین و همچنین شرایط واردات ایران، کالا را انتخاب کنید. در نظر داشته باشید کالایی که انتخاب کردید، ممکن است در شهرهای مختلف چین، با کیفتی‌های متفاوت تولید شود. در نتیجه حواس‌تان به کیفیت محصول مورد نظرتان نیز باشد. چندین روش وجود دارد که می‌توانید محصولات خود را انتخاب کنید:

  • به خارج از کشور سفر کنید و مقدمات کار را به تنهایی انجام دهید.
  • محصولات را به صورت آنلاین دنبال کنید.
  • در نمایشگاه‌ها شرکت کنید.

نکته:
کالای مناسب برای واردات، کالایی است که کوچک و سبک باشد. زیرا این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا در واردات، ذخیره سازی و سپس ارسال کالا به مشتریان خود، در هزینه‌ها صرفه جویی کنید.

  • اطمینان حاصل کنید که هیچ مانعی برای واردات کالای شما وجود ندارد
    هنگامی که کالایی را برای واردات در نظر گرفتید، اطمینان حاصل کنید که از بروز موانعی مانند عدم رعایت استانداردهای ایمنی، حقوق گمرکی بالا یا محدودیت‌های حامل جلوگیری می‌کند. به همین دلیل سعی کنید محصول شما در ابتدا با استانداردهای ایمنی و شرایط برچسب گذاری مطابقت کامل داشته باشد.
انتخاب فروشنده

انتخاب فروشنده

پس از تصمیم گیری درباره محصول خود، قدم بعدی شما یافتن یک فروشنده مناسب است. برای اکثر واردکنندگان، بازار خرید و فروش، سایت Alibaba است. نکته مهم مورد توجه این است که تأمین کننده‌‌ای که در سایت Alibaba می‌یابید، ممکن است سازنده کالا نباشد بلکه به احتمال زیاد، یک شرکت عمده فروشی یا بازرگانی باشد. پس باید کارخانه، تولید کننده و یا شرکت مورد نظر را اعتبارسنجی کنید.
در چین فروشنده‌ها چند دسته‌اند:

  • تولیدکننده
  • مونتاژ کننده
  • شرکت‌های بزرگ و کوچک
  • شرکت‌های وارد کننده

با توجه به گروه کالایی که انتخاب می‌کنید، فروشنده را می‌توانید از طریق سرچ در وب سایت‌های B۲B، مثل علی بابا پیدا کنید که اطلاعات تماس تولیدکننده‌های چینی را به دست آورده و با آن‌ها مکاتبه کنید. در ادامه جهت مشاهده بهترین سایت‌های B۲B، مقاله معرفی بهترین سایت‌های B۲B را مطالعه فرمایید.