اقتصادی

انتظار به پایان رسید، بهترین فرصت برای خرید فولاد

انتظار به پایان رسید، بهترین فرصت برای خرید فولاد

زمان، روز، ماه و فصل جزو مهمترین و تعیین‌کننده‌ترین پارامترها هنگام خرید آهن‌آلات هستند چرا که قیمت محصولات فولادی بسته به چندین و چند عامل و فاکتور متفاوت در طول زمان دچار تغییرات می‌شود؛ همین امر باعث شده که انتخاب زمان درست برای خرید آهن‌آلات تا این حد اهمیت پیدا کند و اکنون پس از ماه‌ها تجربه‌ی بازار راکد و قیمت‌های نزولی شاید انتظار به پایان رسیده و روزهای آتی فرصت خوبی برای خرید انواع و اقسام لوله و پروفیل آهنی است.

به گزارش ایسنا به نقل از صباپروفیل، برای شما چه به عنوان یک تولیدکننده حرفه‌ای و چه مصرف کننده‌ای عام تشخیص بهترین زمان برای خرید پروفیل آهن می‌تواند به معنای خرید محصولی بهتر با قیمت کمتر باشد. پس در ادامه با ما همراه باشید تا بهتر و دقیق‌تر با هم به بررسی این موضوع بپردازیم.

بازار فعلی آهن‌آلات

پیش از هر چیز بهتر است نخست به وضعیت فعلی بازار آهن‌آلات نگاهی بیندازیم. درک نوسانات بازار فولاد شاید در وهله اول تا حدی باعث افزایش نگرانی‌ها در مورد تغییرات قیمت‌ بشود اما به مرور زمان و با به دست آوردن درک بهتری از این موضوع تأثیر بسیار خوبی بر تصمیم‌گیری‌های شما خواهد داشت.

افزایش تقاضا برای خرید آهن آلات در سال‌های اخیر به دلیل رشد صنایع مختلف مانند ساخت و ساز، خودروسازی، و صنایع فلزی باعث شده تا نمودار قیمت پروفیل سبک هم مدام روندی صعودی داشته باشد اما حتی طی همین سال‌ها که روند کلی نمودار قیمت پروفیل رو به بالا و صعودی بوده است، به صورت دوره‌ای نوساناتی به وجود آمده که در کوتاه مدت باعث کاهش قیمت‌ها شده است. شناخت روند و شکل این نوسانات به تولیدکنندگان این امکان را می‌دهد که بتوانند محصولات مورد نیاز خود را ارزان‌تر تهیه کنند. خرید مواد اولیه ارزان قیمت برابر با افزایش سود تولید است.

چرا امروز بهترین فرصت برای خرید پروفیل است؟

طی هفته‌های گذشته، ثبات نسبتی در تمامی پارامترهای اثرگذار بر قیمت محصولات آهنی باعث شده تا نمودار قیمت پروفیل آهن مطابق با قیمت ارز که یکی از عوامل مؤثر بر قیمت‌ها است، روندی نزولی داشته است. این نمودار نزولی در واقع همان روند کاهشی دوره‌ای و فرصت طلایی تولیدکنندگان است. با توجه به اینکه این روند برای قیمت ارز تغییر پیدا کرده است انتظار می‌رود طی روزهای آتی شاهد همین تغییر رویه در نمودار قیمت قوطی آهن هم باشیم. با توجه به این موضوع امروز بهترین فرصت برای خرید انواع محصولات فولادی با قیمت مناسب و به صرفه خواهد بود. در ادامه بیشتر در مورد مزایا خرید پروفیل در این دوره طلایی توضیح خواهیم داد.

1. قیمت‌های پایین‌تر

همان‌طور که توضیح دادیم یکی از مهمترین دلایلی که امروز را تبدیل به بهترین فرصت برای خرید آهن آلات کرده است، همین قیمت‌های مناسب و مقرون به صرفه است. طبیعتاً هر چه محصولات مورد نیاز خود را ارزان‌تر تهیه کنید با مبلغ سرمایه در گردش خود قادر به خرید حجم بیشتری پروفیل آهن خواهید بود.

2. عرضه فراوان

یکی دیگر از مزایای خرید آهن‌آلات در حال حاضر، عرضه این محصول در حجم بالا است. با افزایش تولید و بهبود کانال‌های توزیع، حجم عرضه پروفیل آهن در بازار افزایش پیدا کرده است. این امر به این معنی است که شما می‌توانید به راحتی محصولات مورد نیاز خود را بدون هیچ تأخیر یا کمبودی تهیه کنید.

3. قدرت انتخاب

در این بازه زمانی خاص شما قدرت انتخاب بهتری نسبت به شرایط معمول بازار دارید. برای هر نوع از مقاطع مورد نیاز خود از جمله پروفیل‌های ساختمانی، میلگرد یا لوله‌های فولادی می‌توانید بهترین تأمین‌کننده را انتخاب کنید. تعداد زیادی تأمین‌کننده وجود دارد که هر کدام در زمینه تولید و تأمین یکی از انواع خاص مقاطع متخصص‌تر هستند و می‌توانند محصولات متنوعی را در اختیار شما قرار داده و به نیازهای خاص شما به بهترین شکل پاسخ دهند. این شرایط به شما امکان می‌دهد تا بتوانید بهترین مواد آهنی را که با نیازها و بودجه پروژه شما همخوانی دارد، انتخاب کنید.

4. تضمین کیفیت

زمان خرید پروفیل آهن تضمین کیفیت محصولات یکی از مهمترین نکاتی است که حتماً باید به آن توجه داشته باشید. شرایط فعلی باعث شده بازار حتی بیش از پیش رقابتی باشد واین فرصتی عالی‌ برای خریدار است. با رقابت برای فروش بین تولیدکنندگان، آنها تلاش می‌کنند تا استانداردهای خدمات خود را بالا ببرند و محصولات بهتری تولید کرده و در اختیار مشتری قرار دهند تا مشتریان را جذب خود کنند. گروه صنعتی صبا یکی از بهترین و قوی‌ترین مجموعه‌ها در این زمینه است که فارغ از شرایط بازار و قیمت‌ها همیشه تولیدات خود را با بهترین کیفیت و تضمین سلامت در اختیار مشتریان قرار می‌دهد. این به معنای این است که می‌توانید با آرامش خاطر بدانید مواد آهنی که خریداری می‌کنید، مطابق با نیاز و انتظارات شما است و تمامی استانداردها نیز برای ساخت آن رعایت شده است.

نتیجه‌گیری

در پایان اکنون بهترین زمان برای خرید آهن آلات است. قیمت‌های پایین‌تر، عرضه فراوان، تضمین کیفیت، قدرت انتخاب از جمله مهمترین دلایل برای انتخاب لحظه اکنون برای خرید است. حتی در این شرایط هم مشورت با کارشناسان این حوزه می‌تواند کمک بزرگی به شما برای یک خرید بهتر و تصمیم‌گیری درست‌تر باشد. گروه صنعتی صبا به عنوان یکی از بزرگترین و برترین تولیدکنندگان این حوزه می‌تواند به خوبی شما را در این زمینه راهنمایی کند.

آیا خرید آهن‌آلات در این بازه زمانی کمکی به بهبود شرایط تجارت من خواهد کرد؟

بله، با توجه به کاهش قیمت‌ها، می‌توانید با خرید آهن آلات در این بازه زمانی، مبلغ قابل توجهی از سرمایه خود را ذخیره کرده و از آن بهینه‌تر استفاده کنید.  

آیا کاهش قیمت‌ها می‌تواند تأثیری بر کیفیت محصولات داشته باشد؟

شاید گاهی کاهش قیمت هم بتواند تأثیر سوء بر کیفیت محصولات داشته باشد. برای حل این مشکل و کسب اطمینان از کیفیت محصولات قطعاً بهترین راهکار همکاری با مجموعه‌های معتبر و قابل اطمینان چون گروه صنعتی صبا است که فارغ از شرایط و قیمت، همیشه محصولات خود را با تضمین کیفیت در اختیار مشتری قرار می‌دهند.

آیا بازه زمانی خرید آهن آلات ساختمانی می‌تواند تأثیری بر پروژه‌های ساخت و ساز من داشته باشد؟

بی‌شک بله، اینکه مقاطع مورد نیاز پروژه‌ی خود را چه زمانی خریداری می‌کنید و خرید این محصولات چه مقدار از بودجه شما را مصرف می‌کند قطعا ًبر روند ساخت پروژه شما اثر خواهد داشت. با تهیه محصولات مورد نیاز خود در بهترین بازه زمانی، می‌توانید هزینه‌ها را کاهش دهید و از مواد با کیفیت‌تری استفاده کنید.

خانه