ترخیص کالا

ترخیص کالا شامل مجموعه فرایندی میباشد که توسط صاحب کالا یا توسط نماینده قانونی صاحب کالا بعد از تسویه حساب و پرداخت مبلغ ترخیصه بایستی انجام گیرد که طی آن کالا با انجام تشریفات گمرکی مربوط از گمرک خارج یا ترخیص میگردد.
فرایند ترخیص کالا شامل تهیه آماده‌سازی و ثبت اسناد و مدارک به صورت فیزیکی یا الکترونیک و محاسبه هزینه‌ها شامل مالیات، سود بازرگانی و حقوق گمرکی و دیگر تسهیلات ارائه شده به واردکنندگان و صادرکنندگان می‌باشد.
همچنین تشریفات صارداتی به مجموعه فرایندی که صادرکننده کالا یا نماینده قانونی وی باید انجام دهد تا کالا از گمرک مبدا خارج و به سمت خریدار در کشور مقصد حمل گردد.
در حال حاضر با توجه به قوانین ایران امکان واردات به این چند روش امکان پذیر میباشد:

وادرات در مقابل صادرات

به صورت ساده در این روش وارد کننده جهت واردات کالای خود باسیتی صادراتی از قبل انجام دهد و یا از پروانه صادراتی شرکت‌هایی که قبلا صادراتی انجام داده‌‌اند و تعهد برگشت ارزی دارند استفاده نمایند. جهت استفاده از این روش میتوانید با بخش دفاتر این شرکت در ایران تماس حاصل فرمایید.

واردات با منشأ ارز بانکی

این روش فقط به کالاهای اساسی اولویت ۱ و برخی کالاها با اولویت ۲ تعلق میگیرد که تعرفه کالای پروفرمای خریدار شامل یکی از این اولویت‌ها شده و امکان استفاده از ارز مرجع و نیمایی برای او وجود دارد و منشاء ارز بانکی میباشد. و ارز از طریق صرافی‌های مورد تایید انجام خواهد شد.

واردات به صورت برات بدون تعهد

در این روش خریدار زمان ثبت سفارش گزینه واردات یا برات بدون تعهد را انتخاب نموده و وجه خرید خود را به صورت نرخ آزاد به فروشنده خود از طریق صرافی مورد تایید خود انتقال داده و بانک از خریدار میخواهد از فروشنده متنی روی سربرگ به این موضوع که فروشنده مبلغ پروفمای به شماره… مورد معامله خود را دریافت نموده و حق اعتراض از او سلب میگردد.
قابل ذکر است که در چندین سال گذشته بسته به تشخیص بانک مرکزی و وزارت صمت این گزینه بسته شده است و مجددا اجراء گردیده است. برای اطلاع از آخرین اطلاعات از نحوه واردات و بخش نامه‌ها به دفاتر ایران تماس گرفته و از کارشناسان این مجموعه مشاوره رایگان دریافت کنید.

قابل توجه است که دفاتر ایران این شرکت دارای پروانه حق العملکاری گمرکی میباشد و خدمات ترخیص کالا با پیشنهاد بهترین روشها و قیمت‌ها به شما ارائه میگردد و شما صاحبان کالا میتوانید در بستری مطمئن و با داشتن اطلاعاتی صحیح اقدام به خرید و واردات کالا‌های خود نمایید.

جهت اطلاع از نحوه همکاری و قرارداد حق العمکاری گمرکی به دپارتمان ترخیص و صادرات کالا تماس بگیرید.