تدارکات بین المللی

به طور کلی منظور از تدارکات بین المللی سلسله فرایند پیدا کردن، مذاکرات تجاری، بررسی بهترین پیشنهاد، شرایط خرید کالا، خدمات یا کارهایی از یک یا چند منبع خارجی یا داخلی از طریق یک پروسه مناقصه رقابتی یا استعلام از چندین منبع خارجی و داخلی انجام میگیرد. در این روش ارسال به صورت کلی در یک مرحله یا چند مرحله‌‌ای بنا به درخواست خریدار صورت میگردد به شکلی که باعث سرعت بخشیدن به عملیات خریدکالا با در نظر گرفتن معیارهای کیفیت، کمیت و ارسال صحیح کالا به خریدار میگردد.

در این روش این امکان وجود دارد که برخی از اقلام مورد نیاز اضطراری با توجه به شرایط به صورت فورس (هوایی، اکپرست و…) ارسال گردد و الباقی کالا‌هایی که شرایط تحویل زمانی سریع ندارند از طریق دریایی یا. . به متقاضی ارسال گردد.
برای ما این امکان وجود دارد که کلیه کالاهای درخواستی را از چندین نقطه مختلف در سراسر جمهوری چین و یا بازراهای آسیایی تهیه نماییم و در انبارهای خود دریافت و بارگیری نماییم، ارسال به صورت کلی در یک مرحله یا چند مرحله‌‌ای بنا به درخواست متقاضی انجام و حمل میگردد، به شکلی که باعث سرعت بخشیدن به عملیات تامین کالای متقضی همراه با ارائه مدارک صحیح مورد نیاز در گمرکات مقصد (فاکتور، پکینگ لیست، گواهی‌های لازم بازرسی و بارنامه و…) و حمل بین المللی با روشهای گوناگون و در نهایت تحویل کالا در گمرک مقصد در کوتاه‌ترین زمان گردد.

برای استفاده از خدمات تدارکات بین المللی این شرکت کافیست در صورت داشتن منابع خارجی (تولیدکننده یا فروشنده خارجی) پیش فاکتورهای آنها را برای ما ارسال نمایید تا کارشناسان بازرگانی این شرکت در چین در کوتاهترین زمان ممکن با طرفین فروشنده ارتباط برقرار نموده و موراد مورد نیاز را هماهنگ سازند. و یا از فروشنده‌های خارجی خود درخواست نمایید با دفاتر ما در چین تماس گرفته تا مقدمات لازم و مواردموردنیاز را جهت صدور پیش فاکتور‌های داخلی به اطلاع آنها برسانیم.

لازم به ذکز است که این شرکت با در اختیار داشتن حسابهای ارزی در بانک کونلن چین (BANK OF KUNLUN) و همچنین حسابهای ارزی در بانک‌های مختلف چین و هنگ کنگ این امکان را دارد تا برای اقلامی که شامل دریافت ارزهای نیمایی و مرجع میگردد حساب مناسب اعلام نماید و خریداران میتوانند از این ارزها ( در صورت مشمول بودن کالا در لیست کالاهای شمول دریافت ارز نیمایی یا مرجع) جهت پرداخت‌های خود استفاده نمایند.

شرکت بازرگانی بین المللی پارسیان (شانگهای) با سالها تجربه به واسطه حضور دائمی و آشنایی با بازارهای داخلی در چین؛ شناخت لازم از تولیدکنندگان مختلف چینی با در نظر گرفتن دفتر این شرکت در شهر شانگهای مهمترین شهر تجاری در جمهوری خلق چین و نزدیکی به بازارهای شرق آسیا (کره جنوبی، ژاپن، تایوان و…) همچنین با در اختیار داشتن امکانات؛ شرایط و دانش لازم تجاری، فرهنگی در آن کشور و همچنین آشنایی با قوانین بازرگانی، گمرکی و محدودیت‌های بانکی در ایران این امکان را فراهم میسازد که کلیه کالاهای مورد نیاز خود را از چندین کارخانه داخلی یا فروشنده برون مرزی تهیه و در قالب یک پیش فاکتور متحد اقدام به واردات نمایید.
این امکانات با توجه به شرایط و مشگلات حال حاضر در اخد ثبت سفارش و زمان بری در امر تخصیص ارز و مراحله دشوار اداری باعث سهولت در روند واردات کالا و کاهش هزینه‌های آتی میگردد.