خطوط تولید و انتقال تکنولوژی

کشور چین با تکیه بر استراتژی‌های پولی و مدیریتی خود، توانسته حجم قابل توجهی از بازار دنیا را دست بگیرد و صادرات عظیمی از کالا به سراسر کشورهای جهان داشته باشد. کشور ایران یکی از کشورهایی است، که تا چندی پیش حجم زیادی از واردات کالا را از چین داشت. اما اخیرا با افزایش چشمگیر نرخ ارز، مشکلات ثبت سفارش؛ واردات از چین در مورد هر نوع کالا و محصولی توجیه اقتصادی زیادی ندارد و تنها در برخی موارد می‌توان به آن تکیه کرد.
یکی از مواردی که در واردات از چین همچنان پابرجاست و نمی‌توان از آن صرفه نظر نمود، واردات خط تولید و ماشین آلات از چین یا به عبارت دیگر انتقال تکنولوژی است.
شاید شما به عنوان یک تولیدکننده یا مدیر کارخانه با سختی‌های واردات خط تولید و ماشین آلات آشنایی داشته باشید. اگر بخواهیم به طور مختصر به این سختی‌ها بپردازیم، عبارتند از:
  • اولین گام برای خرید هر کالایی از چین، یافتن منبع فروش (سورس یابی) آن است. چین کشوری وسیع با جمعیتی هنگفت است و شاید ده‌ها یا صدها تولیدکننده برای یک کالای خاص در آن وجود داشته باشد. اما اینکه کدام یک قابل اعتماد هستند و جنس تقلبی به شما تحویل نخواهند داد یا کدام یک بهترین کیفیت تولید با مناسب‌ترین قیمت را خواهد داشت، از مواردی است که به تجربه و وسواس در کار سورس یابی، نیاز دارد.
  • پرداخت هزینه کالای خریداری شده که باید به صورت حواله یوان به چین در کم‌ترین زمان ممکن انجام شود.
  • اگر حمل، واردات و ترخیص کالا را به ویژه در مورد خط تولید و ماشین آلات، خودتان انجام دهید، بسیار زمانبر، پرهزینه و خسته کننده خواهد بود.
  • اگر به جزئیات خط تولید یا ماشین خریداری شده تسلط کافی نداشته باشید، به یک فرد مسلط به سیستم نیاز دارید که امور نصب و راه اندازی را به عهده گیرد.
  • ممکن است مدتی پس از راه اندازی خط تولید، خرابی یا ایرادی ایجاد شود. هنگام خرید باید دقت شود که فروشنده چینی ضمانت خدمات پس از فروش و تامین قطعات را به شما بدهد.
اما تمام این سختی‌ها با بهره گیری از افراد آگاه و مسلط به این امور می‌تواند برای شما آسان شود.
برای انجام خرید و نصب و راه اندازی ماشین آلات و خطوط تولیدی میتوانید از تجارب و تخصص ما در خرید؛ عقد قرارداد و ارسال بهره مند گردید. ما بهترین‌ها را به شما معرفی مینماییم.