حمل و ترانزیت کالا

یکی از موضوعاتی که همواره در بازرگانی بین الملل مطرح بوده و حائز اهمیت است؛ چگونگی حمل و نقل کالا است. حمل نقل بین المللی کالا به زبان ساده؛ جا به جایی کالا از داخل یک کشور و انتقال آن به کشور دیگر بوسیله یک روش حمل یا چندین روش حمل که به اصلاح حمل مرکب مینامند؛ که این عملیات توسط واسطه‌ها و شرکت حمل و نقل بین المللی انجام میگیرد (شرکت حمل نقل بین المللی؛ شرکت‌های فرواردری؛ کریری)
شرکت بازرگانی بین المللی پارسیان (شانگهای) مفتخر است که با اخذ قراردادهای همکاری با برخی از شرکت‌های حمل و نقل بین المللی آماده ارائه بهترین قیمت‌ها با برای حمل کالا‌های شما با روشهای مختلف میباشد. ما کامل‌ترین و جامع‌ترین اطلاعات لازم را در زمینه بهترین روش حمل؛ قوانین گمرکی، محدودیت‌های وارداتی؛ صادراتی کالا‌های درخواستی شما را در اختیارات میگذاریم.
برای اطلاعات بیشتر از قیمت و مشاوره در زمین حمل کالا از کشور چین به ایران و اقصی نقاط مختلف دنیا با دفاتر ما در ایران و چین تماس حاصل فرمایید.
برای آشنایی بیشتر مطالبی مختصر از انواع شرکت‌های حمل نقل؛ روشهای حمل نقل و ترانزیت کالا شرح داده شده است:

شرکت حمل ونقل بین المللی

به شرکت‌هایی که به عنوان واسط عمل کرده و کالا را از کشور مبدا به کشور مقصد منتقل میکنند شرکت حمل و نقل بین المللی می‌گویند. این شرکت‌ها وظایفی از قبیل حمل و نقل فورواردی، حمل و نقل کریری، و حمل و نقل تواما تشکیل انجام می‌دهند.

فعالیت فورواردی

حمل فورواردی یعنی حمل و نقل کالا به یکی از طریق زمینی، هوایی و دریایی و یا ترکیبی از آنها که توسط شرکت حمل و نقل بین المللی انجام میشود.

فعالیت کریری

حمل کریری یعنی حمل کالا بدون واسطه به روش تعیین شده از کشور مبدا به کشور مقصد توسط شرکت حمل و نقل بین المللی.

روش‌های حمل و نقل بین المللی

حمل و نقل دریایی

حمل نقل جاده ای

حمل نقل هوایی

حمل نقل ریلی

حمل نقل مرکب

برای انتخاب روش حمل و نقل باید به موارد متعددی توجه داشت از جمله شرایط جغرافیایی کشورهای مبدأ و مقصد، مسافت خریدار و فروشنده، زمان، ریسک، هزینه، نوع کالا، وزن و …

ترانزیت کالا

معنای ترانزیت عبارت است از انتقال کالایی گمرک نشده از یک گمرک به گمرکی دیگر، البته تحت نظارت گمرک. ترانزیت، انتخابی مقرون به صرفه برای کشورهایی است که در تولید بعضی کالاها ناتوان یا کم توان هستند. به معنای ساده‌تر ترانزیت به ارسال کالا و یا اقلام دیگر اشاره دارد که از طرف فروشنده ارسال شده‌‌اند، اما هنوز به خریدار نرسیده و در مسیر هستند.
از آن جا که ترانزیت یک فعالیت بین المللی است، هر کشوری برای ترانزیت با سایر کشورها باید قوانین خود را با قوانین بین المللی تطبیق دهد. حوزه ترانزیت کالا در بین کشورهای مختلف بسیار رقابتی است و هر کشوری در تلاش است تا برای پیروزی و موفقیت در بازار‌های بین المللی، قیمت ترانزیتی کالا را به صورت رقابتی تعبیه کند. اگر کشوری بتواند از مزیت‌های رقابتی و توانایی‌هایش در زمینه ترانزیت به خوبی بهره برداری نماید، می‌تواند سود خوبی را به چرخه اقتصادی خود وارد کند.