ترخیص کالا از گمرک

 

ترخیص کالا از گمرک و مراحل پیش رو

اگر قصد خرید و بویژه واردات کالا از چین را دارید بایستی توجه نمایید یکی از مراحل مهمی که پیش رو دارید ترخیص کالاهای وارد شده، از گمرک مقصدست. جهت انجام ترخیص کالا، داشتن اطلاعات بازرگانی بین المللی, اطلاع از قوانین گمرکی کشور مقصد و همچنین محدودیت ها و بخشنامه های بازرگانی  امری ضروریست، زیرا تجار محترمی که کالاهای خود را از چین وارد می نمایند، باید انتظار بازرسی های بیشتری را در گمرک مقصد (ایران) داشته باشند و در برخی مواقع عملیات ترخیص با دشواری های فراوانی انجام خواهد شد.

به دلیل سوابق نامطلوب برخی  از شرکت های چینی در مراودات تجاری با ایران، ترخیص کالاهای وارداتی از چین ممکن است در گمرکات ایران با تأخیر و دردسرهای فراوان انجام پذیرد.

ترخیص کالا در ایران در یکی ار گمرکهای دریایی ایران

از جمله مواردی که ممکن است منجر به ایجاد مسئله در ترخیص کالاهای خریداری شده از چین در گمرک گردند، می توان به موارد زیر اشاره نمود:

عدم تطبیق نوع کالا با کالای ارسال شده، اختلافات وزنی در بارنامه حتی با کالای باسکول شده در گمرک مبدأ، عدم تطبیق کالاهای داخل کانتینر با پکینگ لیست و همچنین کالاهای تولید شده با استاندارهای غیر قابل قبول سازمان استاندار ایران  و عدم رعایت قوانین کپی رایت در کالاهای ارسالی و … 

بنابراین برای طی راحتتر مرحله ترخیص در گمرکات ایران، رعایت چند نکته به هنگام خرید در چین، ضروریست:

تیم بازرگانی و ترخیص شرکت بازرگانی بین المللی پارسیان شانگهای با داشتن پروانه حق العمکاری از گمرک جمهوری اسلامی ایران و پروانه صادراتی از جمهوری خلق چین آماده ارائه خدمات حرفه ای در زمینه عملیات ترخیص واردات وانجام تشریفات صادارتی ، کالاهای شما کار آفرینان و تجار گرامی،در تمامی بنادر چین و ترخیص قطعی از تمامی گمرکات ایران و بلعکس می باشد .

عملیات ترخیص کالاهای خریداری شده از چین

قابل توجه تجار گرامی، این مجموعه ی بازرگانی، افتخار اعطای “تخفیف ویژه”، برای دریافتِ دستمزدِ ترخیصِ کالا در مقصد، جهت مشتریان گرامی که کالاهای خود را از طریق دفاتر ما در چین خریداری نمایند در نظر گرفته است و در صورت خرید و واردات کالا از چین، از مسیر دفتر چین و عقد قرارداد جهت  انجام امور ثبت سفارش و ترخیص کالا در ایران، هزینه دستمز ترخیص اخذ نخواهد شد.

شرکت پیتکو با ارائه خدمات در کشور مبدأ (چین) و همچنین ارائه خدمات در کشور مقصد (ایران)، این امکان را برای شما عزیزان فراهم می آورد تا مرحله ترخیص کالا را به راحتی و بدون تأخیر پشت سر بگذارید.

در ادامه به این خدمات اشاره می کنیم:

 

خدمات شرکت پیتکو در چین

 1. سورسینگ و معرفی تولیدکنندگان مناسب
 2. عقد قرارداد رسمی با تولید کنندگان درجه یک چینی
 3. نظارت بر نحوه تولید و استاندارهای مورد قبول گمرکات ایران
 4. امکان ارائه انبارهای مناسب جهت ارسال کالا ها از چند تولیدکننده و ارسال یکجا
 5. صدور پیش فاکتور روی سربرگ شرکت چین جهت ثبت سفارش در ایران
 6. رزرو کشتی و کانتینر جهت بارگیری در زمان معین
 7. دریافت مبالغ خرید به صورت ریالی و یا یوانی و یورویی در حسابهای این شرکت در چین
 8. امکان خرید و تسویه حساب از طریق بانک کونلون چین از طریق حسابهای متمرکز این شرکت در بانک کونلون
 9. تهیه مدارک مورد نیاز جهت ترخیص کالا در ایران (اینویس؛ پکینگ لیست دقیق ؛ گواهی مبدأ، بارنامه، گواهی های استاندار اجباری COI & COQ and و بهداشتی مورد نیاز و …)
 10. ارسال مدارک به دفاتر ایران در کوتاه ترین زمان
 11. اعلام مرتبط با زمان اعلام ورود کشتی به بندر مقصد
 12. و غیره
ترخیص کالا در ایران | کالاهای خریداری شده از چین در گمرکات ایران ترخیص می شوند

خدمات ترخیص شرکت پیتکو در ایران

 1. ثبت سفارش خرید کالا (کارت بازرگانی خریدار یا از طریق کارت بازرگانی این شرکت در ایران)
 2. انجام فرایند اداری جهت ثبت سفارش و تخصیص ارز، از بانک مرکزی
 3. حواله یوانی به صورت آزاد در صورت نیاز وارد کننده
 4. دریافت ترخیصیه و قبض انبار از شرکت های حمل
 5. تطبیق مدارک صادراتی و تهیه مدارک مورد نیار دیگر از سازمان استاندارد و بهداشت و ارگان مرتبط
 6. مشاوره های بازرگانی و ترخیص کالا
 7. ترخیص کالا و خدمات انبارداری استریپ

جهت اطلاعات بیشتر و دقیقتر لطفاً با کارشناسان ما در دفاتر ایران و چین تماس بگیرید.

۱.رسیدن کالا به اماکن گمرکی و دریافت قبض انبار گمرکی،2. تهیه و آماده سازی اسناد،3. اظهار از طریق سامانه EPL، 4. دریافت کوتاژ اظهارنامه و تعیین مسیر اظهارنامه، 5.کنترل و ارزیابی کالا، 6.دریافت مجوزهای مورد نیاز، 7.کارشناسی (بررسی تعرفه و ارزش اظهارنامه)، 8.مرحله صندوق و پرداخت حقوق و عوارض گمرکی، 9.مرحله بارگیری و تحویل کالا از انبار گمرک، 10.مرحله خروج کالا

مدت زمان مجاز نگهداری کالا در اماکن گمرکی از تاریخ تحویل کالا به این اماکن 3 ماه می باشد. و این تاریخ درصورت ارائه درخواست کتبی صاحب کالا و وجود علت موجه به تشخیص گمرک به مدت 2 ماه دیگر نیز قابل تمدید می باشد.

هزینه خروج کالا از گمرک شامل کلیه مبالغی می شود که شما در طول مسیر ترخیص یک کالا از گمرک در مراحل مختلف باید پرداخت کنید. این هزینه ها شامل : باربری، تخلیه، تعیین تعرفه، هزینه آزمایشگاه, انبارداری و هزینه کارشناسی و غیره می شود و این هزینه ها مستقل از حقوق ورودی دریافت می شود این هزینه ها در قانون با عنوان سایر هزینه های گمرکی یاد شده است.

عدم تطبیق نوع کالا با کالای ارسال شده، اختلافات وزنی در بارنامه حتی با کالای باسکول شده در گمرک مبدأ، عدم تطبیق کالاهای داخل کانتینر با پکینگ لیست و همچنین کالاهای تولید شده با استاندارهای غیر قابل قبول سازمان استاندار ایران  و عدم رعایت قوانین کپی رایت در کالاهای ارسالی و…

بله، شرکت پیتکو با ارائه خدمات در کشور مبدأ (چین) و همچنین ارائه خدمات در کشور مقصد (ایران)، این امکان را برای شما عزیزان فراهم می آورد تا مرحله ترخیص کالا را به راحتی و بدون تأخیر پشت سر بگذارید.

قابل توجه تجار گرامی، این مجموعه ی بازرگانی، افتخار اعطای “تخفیف ویژه”، برای دریافتِ دستمزدِ ترخیصِ کالا در مقصد، جهت مشتریان گرامی که کالاهای خود را از طریق دفاتر ما در چین خریداری نمایند در نظر گرفته است و در صورت خرید و واردات کالا از چین، از مسیر دفتر چین و عقد قرارداد جهت  انجام امور ثبت سفارش و ترخیص کالا در ایران، هزینه دستمز ترخیص اخذ نخواهد شد.

1.سورسینگ و معرفی تولیدکنندگان مناسب، 2.عقد قرارداد رسمی با تولید کنندگان درجه یک چینی، 3.نظارت بر نحوه تولید و استاندارهای مورد قبول گمرکات ایران، 4.امکان ارائه انبارهای مناسب جهت ارسال کالا ها از چند تولیدکننده و ارسال یکجا، 5.صدور پیش فاکتور روی سربرگ شرکت چین جهت ثبت سفارش در ایران، 6.رزرو کشتی و کانتینر جهت بارگیری در زمان معین، 7.دریافت مبالغ خرید به صورت ریالی و یا یوانی و یورویی در حسابهای این شرکت در چین، 8.امکان خرید و تسویه حساب از طریق بانک کونلون چین از طریق حسابهای متمرکز این شرکت در بانک کونلون، 9.تهیه مدارک مورد نیاز جهت ترخیص کالا در ایران (اینویس؛ پکینگ لیست دقیق ؛ گواهی مبدأ، بارنامه، گواهی های استاندار اجباری COI & COQ and و بهداشتی مورد نیاز و…)، 10.ارسال مدارک به دفاتر ایران در کوتاه ترین زمان، 11.اعلام مرتبط با زمان اعلام ورود کشتی به بندر مقصد، 12.و غیره

1.ثبت سفارش خرید کالا (کارت بازرگانی خریدار یا از طریق کارت بازرگانی این شرکت در ایران)، 2.انجام فرایند اداری جهت ثبت سفارش و تخصیص ارز، از بانک مرکزی، 3.حواله یوانی به صورت آزاد در صورت نیاز وارد کننده، 4.دریافت ترخیصیه و قبض انبار از شرکت های حمل، 5.تطبیق مدارک صادراتی و تهیه مدارک مورد نیار دیگر از سازمان استاندارد و بهداشت و ارگان مرتبط، 6.مشاوره های بازرگانی و ترخیص کالا، 7.ترخیص کالا و خدمات انبارداری استریپ

تا چه حد این مطلب برای شما مفید بود؟
5/5

4 دیدگاه در “ترخیص کالا از گمرک

 1. شاداب گفت:

  ممنون
  عالی بود

 2. رضا گفت:

  مطلبتون کاملاً مفید بود ممنون

  1. ممنون از نظرتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *