ترانزیت و حمل کالا از چین

 

یکی از موضوعاتی که همواره در بازرگانی بین الملل مطرح بوده و حائز اهمیت است؛ چگونگی ترانزیت و حمل کالا است. ترانزیت و حمل نقل بین المللی کالا به زبان ساده به  جا به جایی کالا از داخل یک کشور و انتقال آن به کشور دیگر بوسیله یک یا چندین روش حمل -که به اصلاح حمل مرکب می نامند- گفته می شود. این عملیات توسط واسطه‌ها و شرکت حمل و نقل بین المللی انجام می گیرد.

شرکت بازرگانی بین المللی پارسیان (شانگهای) مفتخر است که با اخذ قراردادهای همکاری با برخی از شرکت‌های حمل و نقل بین المللی، آماده ارائه بهترین قیمت‌ها جهت حمل کالا‌های شما به روشهای مختلف است. ما کامل‌ترین و جامع‌ترین اطلاعات لازم را در زمینه بهترین روش حمل، قوانین گمرکی، محدودیت‌های وارداتی-صادراتی کالا‌های درخواستی شما را در اختیارتان قرار می دهیم.
برای اطلاعات بیشتر از قیمت و مشاوره در زمین حمل کالا از کشور چین به ایران و اقصی نقاط مختلف دنیا با دفاتر ما در ایران و چین تماس حاصل فرمایید.

درادامه برای آشنایی بیشتر شما، ابتدا به معرفی انواع حمل و نقل بین المللی پرداخته ایم و سپس تعریف مختصری از: حمل فورواردی، حمل کریری و ترانزیت کالا آورده شده است.

 

روش‌های حمل و نقل بین المللی

حمل و نقل دریایی

حمل نقل جاده ای

حمل نقل هوایی

حمل نقل ریلی

حمل نقل مرکب

 

حمل و نقل فورواردی

حمل فورواردی به حمل و نقل کالا از یکی از مسیرهای زمینی، هوایی و دریایی و یا ترکیبی از آنها که توسط شرکت حمل و نقل بین المللی انجام می گیرد، گفته می شود.

 

حمل و نقل کریری

حمل کریری به حمل کالا بدون واسطه به روش تعیین شده از کشور مبدأ به کشور مقصد توسط شرکت حمل و نقل بین المللی گفته می شود.

برای انتخاب روش حمل و نقل باید به موارد متعددی توجه داشت از جمله شرایط جغرافیایی کشورهای مبدأ و مقصد، مسافت خریدار و فروشنده، زمان، ریسک، هزینه، نوع کالا، وزن و …

 

ترانزیت کالا

معنای ترانزیت عبارت است از انتقال کالایی گمرک نشده از یک گمرک به گمرکی دیگر، تحت نظارت گمرک.

 ترانزیت، انتخابی مقرون به صرفه برای کشورهایی است که در تولید بعضی کالاها ناتوان یا کم توان هستند. به معنای ساده‌تر ترانزیت به ارسال کالا و یا اقلام دیگر اشاره دارد که از طرف فروشنده ارسال شده‌‌اند، اما هنوز به خریدار نرسیده و در مسیر هستند.
از آن جا که ترانزیت یک فعالیت بین المللی است، هر کشوری برای ترانزیت با سایر کشورها باید قوانین خود را با قوانین بین المللی تطبیق دهد. حوزه ترانزیت و حمل کالا در بین کشورهای مختلف بسیار رقابتی است و هر کشوری در تلاش است تا برای پیروزی و موفقیت در بازار‌های بین المللی، قیمت ترانزیتی کالا را به صورت رقابتی اعلام نماید.

برای ترانزیت و حمل ایمن و مطمئن کالا یا اقلام خریداری شده ی خود از چین به ایران، کافیست با ما تماس بگیرید و از خدمتان و قیمت مناسب شرکت بازرگانی بین المللی پارسیان (شانگهای)-پیتکو بهره مند گردید.

1.حمل و نقل دریایی؛ 2.حمل نقل هوایی؛ 3.حمل نقل ریلی؛ 4.حمل نقل مرکب.

معنای ترانزیت عبارت است از انتقال کالایی گمرک نشده از یک گمرک به گمرکی دیگر، تحت نظارت گمرک. ترانزیت، انتخابی مقرون به صرفه برای کشورهایی است که در تولید بعضی کالاها ناتوان یا کم توان هستند. به معنای ساده‌تر ترانزیت به ارسال کالا و یا اقلام دیگر اشاره دارد که از طرف فروشنده ارسال شده‌‌اند، اما هنوز به خریدار نرسیده و در مسیر هستند.

در زمان مذاکره برای عقد قرارداد ترانزیت خارجی بار از چین یکی از مشکلات عمده ای که طرفین فعال در داد و ستد بین المللی  با آن مواجعه هستند.فقدان مقررات یکنواخت برای این گونه از قرارداد ها می باشد.در بسیاری از کشورها قراردادهای حمل بار تابع شرایط خاصی نیستند.

مدت زمان ارسال بار از مبدأ تا تحویل به روش های ارسال بستگی دارد. حمل خرده بار از چین به ایران با کشتی در حدود ۲۰ تا ۲۵ روز و برای حمل بار هوایی از چین به ایران نیز ارسال به تهران در کمتر از یک هفته و به سایر شهرها بین ۷ تا ۱۰ روز طول می‌کشد.

برای محاسبه نرخ حمل و نقل از چین به ایران باید عواملی نظیر روش ارسال بار، شیوه های جابجایی، مسافت بین مبدا بارگیری و مکان تحویل، هزینه‌های ترخیص کالا در گمرکات ایران، هزینه های بیمه ی بار در حین حمل، هزینه‌های مربوط به انبارداری کالا در گمرک، نوع و وزن بار، قیمت ارز و موارد دیگر را در نظر گرفت.

به دلیل پیچیدگی موضوع حمل و ترخیص کالا احتمال بروز مشکل در مراحل مختلف وجود دارد از این رو پیشنهاد می کنیم از یک کارگزار و شرکت حمل و نقل معتبر برای خود استفاده کنید.

در شرکت بازرگانی بین المللی پارسیان شانگهای – پیتکو ما به عنوان یک شرکت حمل و نقل بین‌المللی، خدمات حمل بار از چین به ایران را با بهترین قیمت و کیفیت برای شما ارائه می‌دهیم. تماس با ما

کاپوتاژ عبارت است از حمل کالا از یک بندر به بندر کشور دیگر.برای کاپوتاژ تشریفات گمرکی لازم است و دو نوع اظهار نامه گمرکی هنگام خروج کالا از بندر یا مرز دیگری و هنگام ورود به گمرک یا مرز دیگر تنظیم می شود.

اسناد حمل، بارنامه به منزله ی سند قرارداد حمل بار از چین،رسید دریافت کالا و سند مالکیت آن است و همچنین سندی است که زمان ادعای خسارت از شرکت بیمه می تواند به عنوان پشتوانه مورد استفاده واقع شود.

بارنامه در اصطلاح بین المللی در جاده و هواپیما CRM در راه آهن  CIM می باشد.

2 دیدگاه در “ترانزیت و حمل کالا از چین

  1. شاداب گفت:

    شما کار ترانزیت کالاهای خریداری شده از چین رو هم انجام میدید؟

    1. بله انجام میدیم. برای اطلاعات بیشتر می تونید با همکاران ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *