سورسینگ کالا و منبع یابی در چین

 

اولین گام برای خرید کالا از چین ، سورسینگ کالا و منبع یابی در این کشور است. چین کشوری وسیع با جمعیتی هنگفت است و شاید ده‌ها یا صدها تولیدکننده برای یک کالای خاص در آن وجود داشته باشد. اما اینکه کدام یک قابل اعتماد هستند و کالایی با مشخصات مورد نظر شما را تولید یا تهیه می نمایند نیاز به تجربه و وسواس در کار سورس یابی در چین دارد.

منبع یابی در چین (Sourcing) چیست؟

منبع یابی در چین (سورسینگ) به معنای جستجوی منابع تولید و مراکز خرید به منظور شناسایی کالاها و یا عرضه کنندگان بین المللی چینی جهت دریافت خدمات برتر، کیفیت مناسب و هزینه کمتر است. سورسینگ کالا اولین و اساسی‌ترین گام در تجارت است و نیازمند شرح مشخصات کالا همراه با جزئیات به کارخانه‌ها و مراکز عرضه می‌باشد.

خرید، سورسینگ کالا و منبع یابی در چین امروزه در کل کشورهای جهان به صورت گسترده رواج پیدا کرده و با توجه به وسعت پهناور، پراکندگی کارخانجات در چین، تنوع قیمتی و کیفیتی امری بسیار پیچیده و دشوار می باشد.

اگر تصمیم به خرید کالا یا ماشین آلات از چین را دارید متداول ترین روش ها برای جستجو برای تولیدکننده مناسب به شرح ذیل است:

 

1- شرکت در نمایشگاههایی مانند نمایشگاه کانتون (Canton Fair )

نمایشگاه کانتون یا نمایشگاه واردات و صادرات چین، یک نمایشگاه تجاری است که هر ساله در فصول بهار و پاییز -از بهار سال ۱۹۵۷- در کانتونِ گوانگدونگِ چین برگزار می‌شود. این نمایشگاه قدیمی ترین، بزرگترین و پر نماینده ترین نمایشگاه تجاری در چین است. نمایشگاه کانتون هر ساله در دو نوبت فصل بهار و پاییز در شهر گوانجو چین برگزار میگردد. این نمایشگاه نسبت به سایر نمایشگاه های دیگر شناخته شده تر است.

نمایشگاه کانتون سه فاز دارد:

فاز یکشامل محصولات و تجهیزات روشنایی، مصالح ساختمانی، وسایل نقلیه و قطعات یدکی، لوازم الکترونیکی و برقی خانگی، سخت افزار و ابزار، انرژی و منابع، محصولات شیمیایی، ماشین آلات.

فاز دومشامل محصولات ظروف و ظروف آشپزخانه، سرامیک های عمومی، اقلام خانگی، محصولات مراقبت شخصی، لوازم آرایش، محصولات و مواد غذایی حیوانات خانگی، ساعت، ساعت و ابزار نوری، اسباب بازی، هدایا و امتیازات، محصولات جشنواره، سرامیک های هنری، ظروف هنری شیشه ای، هنر بافندگی، دکوراسیون منزل، محصولات باغبانی، تزئینات سنگی/آهنی و تجهیزات اسپا در فضای باز، مبلمان.

فاز سومشامل محصولات لباس‌های مردانه و زنانه، لباس‌های بچه‌گانه، لباس‌های زیر، لباس‌های ورزشی و غیررسمی، خز، چرم، دمپایی و محصولات مرتبط، لوازم جانبی مد و یراق آلات، منسوجات خانگی، مواد اولیه نساجی و پارچه، فرش و ملیله، کفش، لوازم اداری و لوازم اداری کیف، محصولات ورزشی، مسافرتی و تفریحی، داروها، محصولات بهداشتی و تجهیزات پزشکی، تجهیزات تشخیصی و درمانی، غذا و نوشیدنی.

 

۲- شرکت در نمایشگاه های تخصصی کالای مربوطه که در شهرهای مختلف برگزار می گردد:

۴- ثبت نام و عضویت در وب سایتهای  معرفی تولید کننده و تهیه کننده: 

گلابل سورس

علی بابا

میدین چاینا

۵- استفاده از شرکت های سورس یابی در چین: 

شرکت بازرگانی بین المللی  پارسیان شانگهای. این شرکت (پیتکو) با توجه به یک دهه حضور مستمر در چین و شناخت کافی از بازارهای عمده فروشی و تولیدکنندگان مختلف آماده ارائه بهترین خدمات در زمینه سورس یابی در چین و معرفی و ارزیابی (اعتبار سنجی) تولید کنندگان و فروشندگان می باشد.
ما برای هر کالای درخواستی حداقل سه تولید کننده یا عمده فروش معتبردر این کشور به شما معرفی می نماییم و پس از تأیید قیمت و کیفیت کالا از طرف شما آماده انجام امور عقد قرارداد داخلی و خرید کالا خواهیم بود. کافیست با ما تماس بگیرید.